. بازی
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

همه چیز درباره پیشگیری و درمان زخم بستر در طب سنتی

شنبه 17 شهریور 1397 ساعت 17:10

زخم بستر

زخم بستر ,زخم بستر چیست,زخم بستر درمان,زخم بستر+پماد,زخم بستر+عسل,زخم بستر Ppt,زخم بستر چگونه درمان میشود,زخم بستر و مراقبتهای پرستاری,زخم بستر طب سنتی

زخم بستر , زخم بستر چیست , زخم بستر درمان , زخم بستر+پماد

توضیحاتی در مورد زخم بستر

چه کسانی بیشتر در معرض زخم بستر هستند؟ – افرادی که برای مدت طولانی تری در یک وضعیت ثابت (خوابیدن به یک سمت) قرار می گیرند – افراد مسن – افراد مبتلا به دیابت نوع دو – افرادی که از ویلچر استفاده می کننددر این مطلب از سایت جسارت در مورد زخم بستر صحبت میکنیم امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

زخم بستر چیست

این بیماری به آسیب بافت بدن گفته می شودکه می تواند در اثر ایجاد فشار در مدت زمان طولانی بر یک یا چند نقطه از بدن در فرد دیده می شود. این بیماری در اثر خوابیدن در مدت طولانی در یک وضعیت ثابت، کشیدگی با ملحفه، ساییدگی در صندلی و… همگی می توانند به بخشی از بافت بدن آسیب بزند. زخم بستر یا بد سور و یا زخم فشاری سبب می شود که خون رسانی به بافت کاهش یابد و در نتیجه اختلال در گردش خون، بافت ایجاد می گردد. در بیشتر حالت این زخم در نقاطی از بدن که پوست بر یک برجستگی استخوانی قرار دارد و بین آن عضله ای موجود نیست دیده می شود. بین باسن، پاشنه ها، قسمت تحتانی کمر، ستون فقرات، شانه ها، آرنج، و سرین ها از مناطق شایع بروز زخم بستر می باشد. بیمارانی که مجبور به استفاده از ویلچر هستند بیشتر دچار زخم بستر در کفل، پاها و البته پایین کمر می شوند. فشار وارد شده سبب می شود که جریان خون در آن ناحیه قطع شود در نتیجه این امر به سلول های پوستی صدمه وارد می کند.

زخم بستر یا زخم فشاری

زخم بستر که با عنوان زخم فشاری نیز شناخته می شود، زخمی است که در اثر فشارهای طولانی مدت بر نقاط مختلف بدن، به خصوص نقاطی که دچار زخم و یا جراحت شده اند، ایجاد می شود. گرچه این زخم ها معمولا به دنبال جراحت پوستی ایجاد می شوند، اما می توانند عمیق شده و به استخوان نیز برسند. در صورتی که زخم بستر درمان نشود، می تواند با جان فرد بازی کند. این بیماری عمدتا به دنبال فشار و نیرویی ایجاد می شود که باعث قطع جریان خون به قسمت هایی از بدن و یا بافت های آن ناحیه می شود. با کاهش و یا قطع خون رسانی، مواد مغذی و اکسیژن نیز به مقدار کافی به سلول ها نمی رسد. در صورت تداوم چنین وضعیتی، سلول می میرد و زخم نیز گسترش پیدا می کند. در مرحله ابتدایی رنگ پوست قرمز می شود و در صورت فشار وارد کرن بر آن ناحیه رنگ آن تغییری نمی کند. قسمت هایی از سطح پوست تغییر تحلیل می روند. در این مرحله زخم باز است و قسمت هایی از بافت پوست از بین می رود. تمام بافت های پوست و لایه های زیرین ان به طور کامل از بین می روند.

عفونی شدن زخم بستر

می توان از نشانه های عفونی شدن زخم بستر، بد بو شدن زخم، دردناک شدن زخم، تورم در اطراف زخم وعفونت زرد رنگ و یا سبز را از علائم عفونی شدن این بیماری دانست. افزایش ضربان قلب، تب، سرگیجه و ضعف جسمانی نیز از نشانه های پخش شدن زخم باشد.

دلایل زخم بستر

  این بیماری دلایل زیادی می تواند داشته باشد، اما فشار ناشی از وزن بدن باعث کاهش گردش خون در بدن می شود. هنگامی که بافت های بدن توانایی تحمل فشار وارد شده برای مدت زیاد را نداشته باشد، فشار باعث می شود که در مویرگ زخم هایی ایجاد شود. کمبود تحرک عامل اصلی ایجاد کننده این بیماری است، همچنین اشخاصی که تحت تاثیر مواد بیهوش کننده هستند و معلولان و ناتوانان ذهنی نیز از جمله اشخاصی هستند که در معرض ابتلا به زخم بستر می باشند. زیرا این اشخاص هنگام حرکت دادن عضلات و بدن خود، آزادی کامل را ندارند. همچنین در معلولین نیز به دلیل عدم توانایی حرکت عضلات و بافت های خود، بافت های سفت و سختی زیر پوست تشکیل شده می شود که در بعدا تبدیل به زخم بستر خواهد شد. بیماری کمبود خون، زخم بستر را تشدید می کند. زیرا باعث می شود که بافت ها بسیار ضعیف باشد و زخم ایجاد شده به کندی التیام یابد. کمبود خون باعث می شود که اکسیژن کافی به رگ های خونی انتقال نیابد که این امر باعث از بین رفتن زود هنگام سلول های آن ناحیه شود. سوء تغذیه و تغذیه نامناسب و بی اختیاری ادرار و مدفوع باعث می شود که زخم در معرض عفونت قرار گیرد یا به کندی بهبود یابد.

پیشگیری زخم بستر

  این بیماریزمانی ایجاد می شود که برای مدت زمان طولانی، فشار به یک قسمت خاصی از بدن وارد می شود. زخم های فشاری و یا زخم های پوستی، دیگر اصطلاحاتی هستند که گاهی به جای این بیماری استفاده می شوند. این بیماری عمدتا در قسمت های استخوانی که خون کمتری جریان دارد، دیده می شود. مانند، مفصل ران، زانو، و یا پشت سر. در بیماران بستری و یا کسانی که از ویلچر استفاده می کنند، پیشگیری از ایجاد این بیماری کمی سخت می شود. اما با رعایت یک سری نکات می توان عوارض بعدی را کم کرد. افراد باید هر دو ساعت یک بار پوزیشن خود را تغییر بدهند. فیزوتراپی برای افرادی که تحرک کمتری دارند، توصیه می شود، زیرا فیزیوتراپی جریان خون را افزایش می دهد و در نتیجه، انجام یک سری حرکات برای بیمار آسان تر می شود. یکی دیگر از راه های پیشگیری از این بیماری ، کنترل و بررسی پوست بیمار است.

بیشتر بخوایند :

سه نما


درمان میخچه باراههای گیاهی

سه‌شنبه 13 شهریور 1397 ساعت 00:19

درمان میخچه باراههای گیاهی

محل رشد قرنیه آن را نرم و سخت می کند. انواع سختی معمولا روی سطوح مسطح و خشکی پوست و انواع نرم بین انگشتان دست می باشد.

شانه لیزر درمان شده
8 شیرین بیان

در آئورودا، شیرین کننده تاثیر بسیار خوبی در درمان قرنیه در پا دارد. یک قاشق غذا خوری پودر شیرین بیان را با روغن خردل مخلوط کنید تا خمیر را خرد کنید. قبل از رفتن به رختخواب، این خمیر را در منطقه آسیب دیده قرار دهید و باند را ببندید. صبح روز بعد، پانسمان را باز کنید و منطقه را با آب گرم بشویید. این کار را هر شب تا زمانی که پوست نرم و کوچک باشد

گردن رحم معمولا در قسمت فوقانی پا یا در لبه های پاها قرار دارد و معمولا دردناک است زیرا شامل اعصاب پوست می شود. علاوه بر این، خیار کوچک از کاج است. به طور کلی، ذرت و قرنیه راه طبیعی هستند که بدن برای محافظت از خود استفاده می کند.
درمان زخم معده با چسب

9 زردچوبه

یکی دیگر از درمان های خوب زردچوبه است. با توجه به طبیعت ضد التهابی آن، زردچوبه می تواند ناراحتی را از بین ببرد، درد را کاهش می دهد و به سرعت بهبود می یابد. یک قاشق چای خوری زردچوبه و یک عسل کمی را خشک کنید تا محل آسیب دیده را بشویید. اجازه دهید آن را دو بار یا سه بار در روز برای حداقل یک هفته یا تا زمانی که درمان می شود خشک. گزینه دیگری: یک قاشق چایخوری از ژل آلوئه ورا را با نصف قاشق چای خوری قاشق چایخوری مخلوط شده در ذرت مخلوط کنید. آن را تا صبح بگذارید. صبح روز بعد پوست نرم را با پای خود بشویید و یک کرم مرطوب کننده را اعمال کنید.

 ظاهر صخره ها روشن است. قرنیه به عنوان یک ضربه کوچک دردناک دیده می شود که در وسط آن پوست رنگ زرد دارد. حضور دهانه رحم در پا می تواند مشکلات را با پیاده روی و لنگش ایجاد کند.
درمان زخم معده با طب سنتی

10 آناناس

 برای درمان قرنیه، پوست آناسه موثرتر از گوشت است. پوست آن حاوی آنزیم های خاصی است که به پوست کمک می کند. یک مربع کوچک از پوست آناسه تازه بگیرید. داخل آن بر روی قرنیه با باند یا قرار دادن جوراب و یک شب بمانید. صبح روز بعد باند را بردارید، منطقه را بشویید و روغن نارگیل را هر شب یک بار بخورید. دادن

التهاب شربت حنجره و پیاز

شنبه 10 شهریور 1397 ساعت 01:30

التهاب شربت حنجره و پیاز
Image result for ‫توضیحات التهاب حنجره‬‎

اگر شما به دنبال یک درمان قوی برای لارنژیت یا التهاب حنجره هستید، لازم نیست دورتر از کابینت آشپزخانه خود نگاه کنید! همه چیز که شما نیاز دارید دو پیاز برای درمان التهاب حاد حنجره (لارنژیت) است. خواص ضدعفونی کننده روی پیاز از بین بردن باکتری ها و میکروب هایی که باعث سرد شدن می شوند، باعث کاهش میزان فعالیت خشونت آمیز می شود. چگونه می توان آن را مصرف کرد؟ چند قاشق سوپ خوری را بریزید و آن را در پنج لیوان آب جوشانید. در یک لیوان آب گرم، دو تا چهار قاشق چای خوری این شربت را با یک قاشق غذاخوری عسل و چند قطره آب لیمو مخلوط کنید. از این شیاف دو بار در روز استفاده کنید.


التهاب حنجره و لیموهیچ درمان برای لارنژیت یا التهاب حنجره بهتر از آب لیمو نیست. در حالی که بعضی ها ممکن است بر این باور باشند که آب این میوه کوچک درد جراحت را تشدید می کند، قضیه کاملا مخالف است. آب لیمو در واقع یک درمان طبیعی عالی برای لارنژیت یا التهاب حنجره است. این دارای طبیعت اسیدی است و بنابراین باکتری ها و ویروس هایی که باعث بیماری می شوند را از بین می برد. این ماده سبب برداشتن مخاطی از پوست می شود و تولید بزاق را افزایش می دهد و به این ترتیب گلو را مرطوب نگه می دارد. چگونه می توان آن را مصرف کرد: آب لیمو را در یک لیوان آب گرم قرار دهید و یک و نیم قاشق چای خوری نمک دریا را به آن اضافه کنید. دادن این راه حل دو بار در روز.التهاب حنجره و عسلعسل در مبارزه با آکنه، بهبود زخم، و حتی کاهش آلرژی ها، عالی عمل می کند. ظاهرا، این جزء اصلی آشپزخانه می تواند برای درمان لارنژیت یا التهاب حنجره استفاده شود. این درمان می تواند همزمان با بسیاری از درمان های فوق و یا به تنهایی استفاده شود. به جز خواص ضد باکتری، عسل مبارزه با عفونت، و کاهش التهاب و درد گلو را کاهش می دهد. همچنین رفع غشای مخاطی گلو را رفع می کند. چگونه از آن استفاده کنید: یک کاسه عسل را چهار بار در روز و در فواصل مناسب بگیرید. شما می توانید آب لیمو را برای سرعت بخشیدن به آن اضافه کنید.التهاب حنجره و جوش آب گرمترشح نمک گرم کمک می کند تا به طور طبیعی از لارنژیت یا التهاب حنجره خلاص شود. گارگل با آب نمک گرم کمک می کند تا باکتری ها را از بین ببرد و موجب افزایش التهاب، تورم و درد شود. چگونه می توان آن را مصرف کرد: یک قاشق چای خوری نمک نمک یا نمک دریا را در یک لیوان آب گرم بریزید و آن را حداقل 4-5 بار در روز استفاده کنید. هنگام سنگ زنی، سعی کنید تا بدون اینکه بلعیده شود مخلوط را در گلویتان بگذارید. نیم ساعت بعد از کباب کردن ننوشید یا نوشیدنی نکنید.التهاب حنجره و میخکگل میخک یکی دیگر از داروهای خانگی برای لارنژیت یا التهاب حنجره است. گل میخ دارای خواص ضد عفونی کننده، ضد التهابی و تسکین دهنده است که می تواند برای درمان درد دندان ها و همچنین درمان گلودرد استفاده شود. این گیاه همچنین دارای آنتی اکسیدان های غنی است که به درمان لارنژیت یا التهاب حنجره کمک می کند. گیاهخواری التهاب حنجره (گلودرد) را برای درمان گلودرد فراهم می کند. چگونه می توان آن را مصرف کرد: یک قاشق چای خوری عسل و چهار قطره روغن گل میخ را کاملا مخلوط کنید. سه بار در روز مخلوط کنید تا نتایج فوری دریافت کنید.